top of page

Jak získat zdravé a silné tělo? Cvičte podle tréninkového plánu.

Aktualizováno: 23. 10. 2022Chceš získat vysněnou postavu nebo vyšší výkonnost ve sportu? Bez tréninkového plánu se neobejdeš. Víš co ti tréninkový plán přináší? Pojď se na to se mnou podívat.


Trénink je řízený a plánovitý proces, pomocí kterého dosáhneš vysněného VÝSLEDKU. Ke zhubnutí přebytečného tuku, vytvarování postavy nebo zvýšení sportovní výkonnosti potřebuješ individuálně nastavený plán.


Volbou správných cviků, techniky, nastavením vhodného objemu a intenzity stimuluješ tělo, které se adaptuje na postupně měnící se podmínky, a tím jsi o krůček blíže k cíli.


Nemáš tréninkový plán nebo ti dosavadní plán nepřináší výsledky? Čti dále!


V praxi se objevují dva typy klientů (případová studie), první část klientů je značně podtrénovaná a druhá část klientů je značně přetrénovaná. V obou dvou případech to nepřináší vysněné výsledky. Jako bonus, ti přetrénování bývají často zranění nebo mají dlouhodobě sníženou výkonnost. V závěru si neodpustím pár pravd…


1. Tréninkový plán ti udává směr, kam se máš vydat.

2. Bez zvládnutí správné techniky ti bude plán na nic, zde doporučuji oslovit osobního trenéra na spolupráci. Můžete nám napsat a domluvit se na prvním tréninku.

3. Plán je návod, který nemusíš slepě dodržovat do puntíku, pokud tě tělo nepustí do rozsahu daného cviku.

4. Plán tvoří skvělou kostru, jak cvičit a následně jde zpětně vyhodnotit pomocí testování či měření tělesných obvodů.


Závěr

I přes plán je třeba naslouchat tělu, protože je to nejchytřejší nástroj který máme. Jenom vhodně nastavený trénink nestačí. Kvalitní spánek, eliminace stresu, dostatečná regenerace a správné stravování vždy je a bude nedílnou součástí pořádného progresu.


Držím ti palce na tvé fitness cestě. Ruku na srdce, přináší ti cvičení patřičné ovoce? Dostal ses tam, kde jsi chtěl být?


Honza


Comentários


bottom of page