top of page

Mind-Muscle Connection: klíč k efektivnímu tréninku svalové hypertrofie.

Aktualizováno: 24. 6. 2023

Propojení svalů a mysli v tréninku svalové hypertrofie: jak být efektivní a vytěžit z tréninku maximum? Trénink svalové hypertrofie, neboli nabírání svalové hmoty, vyžaduje nejen správný plán cvičení a výživu, ale také důležité propojení mezi svaly a myslí. Metoda mind-muscle connection je skvělým nástrojem, který nám pomůže využít z tréninku maximum a dosáhnout lepších výsledků.


Co to vlastně znamená? Mind-muscle connection se zaměřuje na plné uvědomování si vykonávaného pohybu během tréninku. Znamená to, že se plně soustředíme na práci svalů a necháme za dveřmi posilovny všechny ostatní myšlenky.


Jak toho dosáhnout v praxi? Začněte si plně uvědomovat pohyb, který provádíte. Zaměřte se na své tělo a vnímejte jednotlivé svaly, které jsou při cvičení nejvíce zapojené. Uvědomte si, jakým směrem a v jakých úhlech pracují. Zkuste se soustředit na to, jakým způsobem cítíte konkrétní svaly během cvičení.


Proč je to důležité? Propojení svalů a mysli nám umožňuje lepší kontrolu nad pohybem a zlepšuje aktivaci pracujících svalů. Když jsme plně soustředěni na svaly, které chceme posilovat, můžeme je více zaměřit a efektivněji s nimi pracovat. To přispívá k většímu rozvoji svalové hmoty a zlepšení výkonu.


V dnešní době je umění být plně koncentrovaný na jednu činnost skoro výjimečné. Často nás rozptylují různé myšlenky a rušivé prvky. Proto je důležité věnovat tréninku plnou pozornost a přesunout svou mysl na práci svalů. Zkuste si vyhradit čas pro svůj trénink, kdy se plně soustředíte na cvičení a dáte svému tělu maximum. Odpoutejte se od vnějších vlivů a zaměřte se na propojení svalů a mysli. Tímto způsobem dosáhnete lepších výsledků a efektivněji využijete svůj trénink.


Honza BrothánekComments


bottom of page