top of page

Mini cut: získejte optimální formu

Aktualizováno: 6. 1.

Jedná se o výživovou strategii zaměřenou na krátkodobý deficit kalorií, který pomáhá zhubnout přebytečný tuk a získat viditelnou svalnatost. Je to skvělý způsob, jak se cítit skvěle ve vlastním těle.


Výživa - stanovte si cíl a sestavte plán stravování s mírným kalorickým deficitem. Zaměřte se na kvalitní, vyváženou stravu, bohatou na bílkoviny, zeleninu a zdravé tuky. Nezapomeňte také na dostatek tekutin a pravidelný pohyb. Kromě správné stravy je důležité také cvičit.


Trénink - vyzkoušejte kombinaci silového tréninku a kardiovaskulárních cvičení, abyste udrželi svalovou hmotu a spalovali přebytečný tuk. Klientům běžně doporučuji 2-3 silové tréninky pod vedením trenéra, 1-2 tréninky HIIT nebo při držení určitě tepové frekvence a mít dostatek přirozené pohybu převážně chůze. Celé nastavení samozřejmě záleží na individuálních možnostech každého z nás.


Tipy pro úspěch při aplikování strategie mini cutu:

  1. Určete si silné "PROČ" chcete tuto strategii aplikovat.

  2. Plánujte své jídlo předem a připravte si zdravé občerstvení, abyste odolali pokušením a začněte.

  3. Cvičte silový trénink 2-3x týdně + kardio 1-2x týdně.

  4. Dopřejte si dostatek odpočinku a spánku, abyste podpořili regeneraci a předešli únavě.


Kdy mini cut absolvovat a jaké jsou pravidla celé strategie?


Jedná se o výživovou strategii pro lidi, kteří trpí nadměrným množstvím tuku v těle a nedosahují optimálních hodnot % tělesného tuku v těle tj. u mužů 6-15 % a u žen 16-23 %. Jedná se o krátkodobou výživovou strategii, která trvá maximálně v rozmezí 2-6 týdnů, není to dieta ani zdravý způsob stravování. Strategie je vhodná pro

sportovce a kulturisty v dlouhé objemové fázi.


Pro více tipů z oblasti sportovní výživy a tréninku můžeš sledovat můj instagramový profil.

Honza

Comentários


bottom of page