top of page

Udržitelné stravování: klíč ke zdraví a dlouhodobému úspěchu.

Aktualizováno: 24. 6. 2023


Udržitelné stravování je klíč k zdraví a dlouhodobému úspěchu. Zajímá vás způsob stravování, který podporuje vaše zdraví a zároveň je udržitelný v dlouhodobém horizontu? Zní to jako ideální kombinace, že ano? Připojte se a objevte, jak toho můžete dosáhnout. Dnes vám představíme pět klíčových kroků ke udržitelnému stravování.

  1. Výživový plán jako cesta ke správnému stravování: doporučujeme si nechat sestavit výživový plán od odborníka nebo začít uplatňovat získané znalosti z oblasti výživy. Výživový plán vám poskytne jasnou představu o tom, jaké potraviny zařadit do svého jídelníčku a kterým se naopak vyhnout. Pomůže vám také stanovit správné množství jídel a jejich porce na každý den.

  2. Nákup jako klíčový krok: správný výběr potravin je zásadní pro udržitelné stravování. Zajistěte si dostatečné množství potravin, které jsou zdravé a odpovídají vašemu výživovému plánu. pamatujte, že to, co si nekoupíte, nemáte doma. Snažte se preferovat čerstvé a kvalitní suroviny.

  3. Příprava surovin: důkladná příprava surovin je klíčová pro udržitelné stravování. Vyhněte se nadměrnému zpracování potravin a snažte se vařit doma. Zkuste různé způsoby přípravy, jako je vaření, pečení, dušení nebo grilování, abyste si uchovávali co nejvíce živin ve vašich jídlech.

  4. Pravidelnost a časování jídel: dodržování pravidelnosti a časování jídel má pozitivní vliv na váš biorytmus a celkovou pohodu. Snažte se jíst svá jídla v podobný čas dle svého výživového plánu. Tím podpoříte své tělo a minimalizujete stresové reakce.

  5. Opakování je matkou úspěchu: udržitelné stravování vyžaduje trvalý závazek. Opakujte a dodržujte body 2-4 pravidelně a s důsledností. Čím více se budete držet vašeho plánu, tím snazší a přirozenější se vám bude stravování stát.

Pokud se necítíte jistí ohledně své stravy a potřebujete pomoc, neváhejte mě kontaktovat. Společně můžeme domluvit konzultaci v oblasti výživy a zdravého životního stylu, která vám pomůže dosáhnout vašich cílů.

S udržitelným stravováním a zdravým životním stylem můžete vytvořit pevné základy pro celkovou pohodu a dlouhodobé zdraví.


Honza Brothánek
Comments


bottom of page