top of page

Progresivní přetížení: klíčová strategie pro svalový růst a zlepšení výkonnosti.

Aktualizováno: 24. 6. 2023

Progresivní přetížení: klíčová strategie pro svalový růst a zvýšení výkonnosti. Cvičení a sportování jsou skvělé způsoby, jak posílit své tělo a dosáhnout vysněné postavy. Pro dosažení optimálních výsledků však potřebujeme správnou tréninkovou strategii. Jednou z nejúčinnějších metod je progresivní přetížení.


Progresivní přetížení je základním kamenem při budování svalové hmoty a zvyšování výkonnosti. Tato strategie spočívá ve strukturovaném tréninkovém plánu, který postupně zvyšuje náročnost cvičení v průběhu týdnů. Tímto způsobem se naše tělo adaptuje na zátěž a sílí. Dodržování tréninkového plánu a spolupráce s trenérem jsou zcela klíčové pro dosažení konečných výsledků.


Strukturovaný tréninkový plán udává cvičenci směr a jasný řád. Bez tohoto plánu jsme ve svém tréninku ztraceni, protože nemůžeme objektivně vyhodnotit zlepšení či zhoršení naší sportovní výkonnosti. Aby byl tréninkový plán skutečně efektivní, musí být sestaven plně na míru klientovi. To znamená, že je nezbytné provést podrobnou diagnostiku pohybového aparátu. Zajímají nás například kloubní rozsahy, případné patologie po zranění a celkový stav klienta. Každý člověk je jedinečný a vyžaduje individuální přístup ke svému tréninku. Nemůžeme předepisovat stejné cviky a zátěže všem bez ohledu na jejich schopnosti a omezení.


Pokud se cítíte uvízlí na místě a chcete se posunout dál, dosáhnout své vysněné postavy nebo zlepšit své sportovní výkony, je načase oslovit osobního trenéra o pomoc. Profesionální trenér vám pomůže sestavit tréninkový plán na míru vašim cílům a individuálním potřebám. Spolupráce s trenérem je klíčová pro dosažení optimálních výsledků a maximalizaci vašeho potenciálu.


Pokud jste zaujati mojí nabídkou a máte zájem o individuální tréninkový plán, mám momentálně k dispozici 5 volných míst na spolupráci. Nechte se inspirovat a vstupte na cestu k lepšímu já prostřednictvím správného tréninku.


Honza Brothánek

Comments


bottom of page